Skip to main content

Ook Elien Rabaut mag naar het WK taekwondo voor junioren

16

Aug 2024

Elien Rabaut (16) uit Bekkevoort heeft sinds kort een ticket op zak voor het WK taekwondo voor junioren in Chuncheon, Zuid-Korea. Het is de tweede TKDV'er na Fenne Steenaerts die deze mooie eer te beurt valt. Dat vroeg uiteraard om een reactie van Elien zelf.

Activiteit

Proficiat, Elien! Het ticket voor het WK is binnen.

“Dank je. Ik moest op 1 van de 5 selectietornooien een zilveren en een bronzen medaille halen. Door problemen met het vliegtuig kon ik in Slovenië niet meedoen met de junioren - wel met senioren -  waardoor ik één kans op een medaille verloor. Maar het is uiteindelijk toch gelukt. Het was al bij al een zeer bewogen, maar vooral zeer leerrijk seizoen. Ik heb heel wat nieuwe zaken geleerd onder de nieuwe coach en een pak extra ervaring opgedaan. Na afloop van het seizoen was het nog even wachten op de officiële bevestiging voor mijn deelname aan het WK, maar sinds einde juli ben ik dus officieel zeker.”

Een WK taekwondo in het moederland van taekwondo. Hoe hard kijk je ernaar uit om hier een deel van uit te maken?

“Ik ben heel blij dat ik deze ervaring kan meemaken en zeer benieuwd om naar dit voor mij verder onbekende land te reizen. Maar mijn focus ligt uiteraard op het sportieve. Ik zal op het WK deelnemen in de klasse -55. Ik werk keihard om daar in de best mogelijke vorm aan de start te verschijnen. De afstanden tijdens het kampen blijven een aandachtspunt, maar ook mentaal en fysiek is er nog groeimarge.”

Momenteel geniet de 16-jarige studente biotechnologische en chemische technieken uit Bekkevoort van een welverdiende vakantie. In de afgelopen weken kon ze zien hoe Sarah Chaari op de Olympische Spelen een eerste olympische taekwondo-medaille ooit veroverde. Werkt zo’n prestatie inspirerend voor de taekwondoïns van morgen?

“Jazeker. Ik ben zeer blij voor Sarah Chaari zelf, maar ook voor taekwondo in België in het algemeen. Nu gaat er misschien eindelijk wat meer aandacht naar het taekwondo. Maar ik heb tijdens de Spelen niet alleen genoten van het taekwondo hoor. Zowat alle sporten die passeerden op TV, heb ik gevolgd.”

Bedankt voor het gesprek.

Recent nieuws

Talentendag voor G-sporters

Ben je een G-sporter? Bekijk dit evenement!

Lees meer
Club in de kijker: Poom Maasmechelen

Voor de laatste club in de kijker van dit seizoen hadden we een babbel met hoofdtrainer Valentino Bottazzo van Poom Maasmechelen.

Lees meer
Move Tegen Pesten

Organiseer jij deze zomer een sportkamp op je club? Bekijk deze actie!

Lees meer
De Sportzomer aan Zee 2025

Ga je deze zomer naar de zee in België? Bekijk De Sportzomer aan Zee 2025!

Lees meer
Openingsuren grote vakantie

De bureau van Taekwondo Vlaanderen zal tijdens de grote vakantie bereikbaar zijn van 9 tot 13 uur.

Lees meer
Topsportploeg schittert op G1 van Luxemburg

Knappe prestaties van onze topsportploeg op de G1 van Luxemburg. Andes Cammaerts, Troy Cammaerts en Manuel Pollet vielen in de prijzen. Manuel Pollet veroverde zelfs opnieuw goud.

Lees meer
Loting voor BK Poomsae 2025

Loting voor BK(Belgisch Kampioenschap) Poomsae 2025.

Lees meer
Loting A-Klasse Keumgang Cup Poomsae 2025

Keumgang Cup Poomsae 2025

Lees meer