Skip to main content

Louis Michez blikt vooruit op EK Poomsae in Innsbruck

24

Nov 2023

Op donderdag 23 november vertrok het nationale Poomsaeteam naar Oostenrijk voor het EK Poomsae. Wij peilden naar de verwachtingen bij delegatieleider Louis Michez.

Activiteit

Dag Louis, is team TKDV klaar voor het EK in Innsbruck?

“Ik hoop van wel (lacht). We trekken met een team van vijf atleten naar Oostenrijk: Axelle Bonnez (F-30), Vera Moens (F-65), Gabriella Meyvis (Jun 15-17), Jolien Segers (Free-Style) en Meliisa Engels. Joelle Tieterickx van ABFT is eveneens een Belgische deelneemster. “

Met welke ambities reizen jullie naar ginds?

“Wij gaan voor finaleplaatsen en zoveel mogelijk medailles. Vera en Axelle dichten we een heel grote kans toe op eremetaal. Axelle staat negende op de wereldranglijst maar van de acht dames voor haar neemt enkel Eva Sanderson deel. Vera Moens? Twee jaar geleden waren alleen zij en de Oostenrijkse ingeschreven. Momenteel zijn er zes atleten ingeschreven in de klasse van Vera. Dus ja, we hopen ook daar opnieuw op een medaille. Jolien neemt deel aan de Freestyle-competitie. In haar tabel zitten nog acht andere dames. Ook daar liggen kansen. Gabriella zit in een zeer grote tabel bij de junioren.”

Het vorige EK was nog een beetje een corona-editie. Nu lijkt het deelnemersveld veel sterker?

“Dat is een feit. Twee jaar geleden bleef er nog veel volk thuis van het EK. Dat is nu niet meer het geval. Iedereen zal top moeten zijn om in de medailles te geraken in Oostenrijk.”

Dat brengt ons naadloos bij de volgende vraag. Hoe zit het met de vorm van onze atleten?

“Onze atleten hebben goede uitslagen behaald in het afgelopen seizoen. Iedereen is fit en in vorm. Maar zo’n EK is natuurlijk een totaal ander gegeven dan een tornooi. Daar wil iedereen op hetzelfde moment pieken. De tijd van online-poomsaetornooien ligt achter ons. Het zal op het moment van de waarheid moeten gebeuren. Maar we hebben alle vertrouwen in onze mensen.”

Recent nieuws

Loting A-Klasse Keumgang Cup Poomsae 2025

Keumgang Cup Poomsae 2025

Lees meer
Brons op WK kadetten voor Liam Preuveneers en Alicia Badji

Liam Preuveneers (14) en Alicia Badji hebben op het WK taekwondo voor kadetten in Fujairah een bronzen medaille veroverd in de klasse -37.

Lees meer
Manuel Pollet pakt goud op G1 van Zweden

Manuel Pollet heeft op de G1 van Zweden een gouden medaille veroverd in de klasse +87.

Lees meer
Moustapha Akkouh nieuwe voorzitter Taekwondo Vlaanderen

Taekwondo Vlaanderen heeft sinds kort een nieuwe voorzitter in de persoon van Moustapha Akkouh.

Lees meer
Bijscholingen vechtsportplatform. Iets voor jullie?

Het vechtsportplatform organiseert regelmatig interessante opleidingen. Ontdek ze hier.

Lees meer
Interview Axelle Bonnez over EK Poomsae in Tallinn

Wij spraken met Axelle Bonnez na haar bronzen plak op het EK Poomsae in Estland

Lees meer
Manuel Pollet pakt brons op G1 in Tallinn

Knap succes voor topsporter Manuel Pollet op de G1 van Tallinn in Estland. De Aarschotter veroverde er brons in de klasse -87.

Lees meer
Vijf TKDV'ers naar WK cadetten in Fujairah

Vijf atleten van Taekwondo Vlaanderen mogen binnenkort naar het WK cadetten in de Verenigde Arabische Emiraten.

Lees meer