Skip to main content

Club in de kijker: Pyong Won Diepenbeek

23

Dec 2021

In december zetten we voor u graag de Limburgse club Pyong Won Diepenbeek in de kijker. De club werd recent overgenomen door een jong team onder leiding van ex-topsporter Amber Pannemans. Wij belden de amper 23-jarige hoofdtrainer op en hadden een fijne babbel over teamwork, gevarieerde trainingen en pendelen tussen Leuven en Diepenbeek.

Club info

Proficiat Amber, op amper 23-jarige leeftijd ben je al hoofdtrainer van Pyong Won Diepenbeek? 

“Dank je! Ja, sinds mijn afscheid bij topsport, heb ik mij steeds meer toegelegd op training geven. Op een bepaald moment gaf Isabelle (de vrouw van ex-Pyong Won hoofdtrainer Daniel Komac, die heel veel werk op haar nam binnen de club) aan dat ze streed tegen kanker. De chemotherapie eiste veel van haar en Daniel en zij wilden de fakkel graag doorgeven. Dat idee speelde al langer in hun hoofd, maar door de ziekte van Isabelle, raakte dat idee natuurlijk in een stroomversnelling. Ik was zeker geïnteresseerd om te helpen, maar ik kan zoiets natuurlijk niet alleen. Na rijp beraad hebben we besloten om met een team van mensen de club over te nemen. Dat team bestaat uit mezelf als hoofdtrainer en secretaris, trainers Laura Roebben, Alida Bottelbergs, Sem Thewissen en Mieke Reenaers, die mij helpt met de administratieve winkel.  Isabelle is op dit moment trouwens genezen verklaard. Gelukkig maar.” 

Sinds wanneer zijn jullie met dat nieuwe team aan de slag? 

“Officeel is de overdracht gebeurd op 1 september bij de start van het nieuwe seizoen. Met tevredenheid hebben we mogen vaststellen dat de leden de club trouw zijn gebleven. We hebben dit seizoen zelfs een lichte groei in het aantal leden mogen noteren. We mogen dus onze pollekes kussen (lacht).  

Hoe zit het met de trainingen bij Pyong Won? 

“We werken met een groep -12 en een groep +12 en in beide groepen proberen we alle onderdelen van taekwondo aan bod te laten komen. Ik heb de laatste jaren niet voor niets zoveel opleidingen gevolgd (lacht). Ik moet wel zeggen dat het tijdens corona niet vanzelfsprekend was om de wedstrijdgroep gemotiveerd te houden. Altijd maar trainen en nooit eens een wedstrijd kunnen doen, is niet leuk. Daarom waren ze hier enorm blij dat onlangs de Open Brussels toch is doorgegaan. We trokken daar naar toe  met een groepje van tien atleten zonder verwachtingen, maar zeven van onze tien mensen hebben een medaille veroverd. Als je twee jaar werkt met die kinderen en ze dan een medaille ziet pakken op een tornooi. Dat schenkt ook voldoening aan de trainersgroep.” 

Fijn voor de leden dat ze mogen trainen onder Laura Roebben! Ze heeft heel lang in topsport gezeten en brengt wellicht heel wat kennis mee naar de club? 

“Ja. De kinderen kijken enorm op naar Laura. Als ze weer iets gepresteerd had in haar actieve carrière, ging dat hier altijd over de tongen. Nu ze actief is op de politieschool en hier trainer is, kunnen de jongeren daar alleen maar beter van worden. Door haar ruime ervaring geeft ze ook gevarieerde trainingen die in de smaak vallen. Een keer per maand trekken we met ook naar de trainingen van Team Limburg onder leiding van Michael Thoelen en Rosario Ieracitano. Daar steken onze mensen ook altijd enorm veel van op.” 

Slotvraag: hoofdtrainer bij een Limburgse club en hogere studies in Leuven. Valt dat een beetje te combineren? 

“Ik volg een Masteropleiding Gedragswetenschappen in Leuven waar ik ook op kot zit. Voor de trainingen pendel ik naar Diepenbeek. Dan kan je je wel voorstellen dat het soms behoorlijk druk is, maar dat neem ik er graag bij."

Dank voor het gesprek!

Recent nieuws

Phishing Alert

!!Phishing Alert!!

Lees meer
Week van Official: spotlight op jana Roelants

Van 3 tot 11 oktober vindt de Week van de Official plaats.

Lees meer
Workshop blessurepreventie

Wil je meer inzicht krijgen in hoe je blessures kan voorkomen en sporters langer gezond en actief kan houden? Tijdens deze workshop krijg je praktische tips en concrete handvatten rond blessurepreventie die je onmiddellijk kan toepassen in de praktijk.

Lees meer
Echtgenote WT-President Chungwon Choue is overleden

TKDV biedt WT-President Doctor Chungwon Choue zijn diepste medeleven aan voor het overlijden van zijn vrouw, mevrouw Lee Yoo-Kyung.

Lees meer
Loting A-klasse en tijdsschema Open Ilyo Poomsae 2026

Zaterdag 26 september vindt in Aarschot de Open Ilyo Poomsae plaats. Info over de loting en het tijdsschema voor de A-klasse Poomsae vindt u in dit bericht.

Lees meer
Aerin Vandeborght klaar voor WK Poomsae in Korea

Het WK Poomsae in Korea begint op 16 september. Wij hadden in de aanloop naar het WK een babbel met Aerin Vandeborght die hoge ogen wil gooien in de cadettencompetitie.

Lees meer
Verleng nu uw leden tot en met 30 september 2027

Het seizoen 2026-2027 is van start gegaan. Alle aangesloten leden komen te vervallen op 30 september 2026. U kan sinds 1 september al uw leden verlengen voor het nieuwe seizoen.

Lees meer
Vacature: Trainer Regionale Werking Taekwondo Vlaanderen

Voor de regionale werking sparring zijn we op zoek naar trainers die mee willen stappen in dit project.

Lees meer